HOLZ Profi © innovatiivne kaitse puidule

HOLZ Profi © innovatiivne kaitse puidule

Tõsiste tuleohutusprobleemide tõttu pööratakse Euroopas aina suuremat tähelepanu puidu tulekaitsele ning 1. juulil 2013 hakka kehtima uus, direktiivi sätetel põhinev ehitustoodete vastavushindamisega seotud määrus.

Eestis täiel määral rakendatav määrus nr 49 ehk “Ehitusmaterjalidele ja -toodetele esitatavad nõuded ja neile nõuetele vastavuse tõendamise kord” seab kõigile materjalidele senisest karmimad nõuded, sätestades ehitustoodetele vastavushindamise protseduurid ning määrates põhiomadused. Kindla süsteemi kohaselt toimub tuletõkkevahendi Holz Profi© vastavushindamine, mille järel väljastatakse tootele sertifitseerimisasutuste poolt nõuete vastavussertifikaat.

Holz Prof © vastab kõigile seadustele ja nõuetele ning tootel on Eesti, Skandinaavia ja Euroopa riikide turu- nõuetele vastav dokumentatsioon. Kuna toode vastab klassifitseerimisstandardile EN 13501-1: 2007 + A1:2010 ja EN 13501-2: 2007+ A1: 2009, on Holz Prof © puidukaitsevahendil tuletundlikkuse klass B-s1,d0 ja tulepüsi- vusklass K110 ja K210.

Holz Profi© puidukaitsevahendi kõrget kvaliteeti tõestab hiljuti Eesti juhtiva puidutootja Raitwoodi saadud CE-märgistus immutatud puidule. Samuti on Holz Prof© mitmetes riikides saanud soovitusi päästeametitelt ja keemiainspektsioonidelt.

Holz Prof OÜ eesmärk on luua puhtam, looduslikum ja ohutum elukeskkond. Puit on olulisim taastuv loodusvara ning tänu oma ökoloogilisusele väga populaarne ehitusmaterjal.

Puidust korruselamute, lasteaedade ja koolimajade ehitamine saab võimalikuks tänu suurepärastele töötlusvahenditele nagu kõrgeima klassi puidu tulekaitsevahend Holz Prof, mis kaitseb HOLZ Prof© innovatiivne kaitse puidule puitu lisaks tulele ka mädanemise, hallituse, puidusine, seente, puidukahjurite ja muude bioloogiliste lagundajate eest.

Holz Prof© on ainulaadne tuleohutusvahend oma loodussõbralikkuse poolest. Toode on täiesti ohutu, olles lõhnatu ja värvitu ning tule- ja plahvatuskindel. Aine imbub sügavale puitu ja seondub puiduga, säilitades originaalse tekstuuri ja õhuringluse. Tulemuseks on tugevam, modifitseeritud puit, mida võib hiljem ka üle värvida või teiste dekoratiivvahenditega katta. Holz Prof© pikaajaline koostöö näitab suurepärast sobivust dekoratiivvahenditega ja värvidega värvitootjatelt Vivacolor-Tikkurila, Sadolin, Teknos ja Remmers.

Holz Profi© abil on saanud uue ilme Tallinnas Kungla 22 asuv hoone ning paljud Kadrioru muinsuskaitsepiirkonnas asuvad majad, samuti kasutati toodet Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuse ehitamisel ning Hiina saatkonna restaureerimisel. Holz Profiga© töödeldud puitehitisi saab näha nii Eestis (Tondi tennisehalli, Tondi kasarmute, Solarise keskuse, Baltika büroohoonete, Männiku sotsiaalelamute, Eesti Maaülikooli spordihoone, Põlva Gümnaasiumi puitosad) kui ka välismaal asuvatel objektidel, näiteks 60% Londoni olümpia puitehitistest ja paljud Poola ajaloolised ehitised. Laialdane kasutamine on tagatud tänu efektiivsele ja pikaajalisele puidukaitse toimele, tuletõkkevahend sobib erinevate puiduliikidega ning kaitseb puitu sise- ja välistingimustes.

Holz Prof OÜ teeb aktiivset koostööd paljude välisriikide organisatsioonide, laborite ja ülikoolidega. Arvukad testid on tõestanud, et toode suudab puidu tulekindlust oluliselt tõsta ning hoida aastaid eemal hallitust, seeni, putukaid ja majavammi. Innovaatiline puidukaitsevahend Holz Prof© suurendab oluliselt puidu kasutamist tööstuslikus ja avalikus ehituses.

HOLZ Prof on ainus Eesti toode, mis omab kõrgeimat tulekaitseklassi B-s1, d0/ K2 10. Toodet on lihtne kasutada ning see on ohutu nii tervisele kui ka keskkonnale. HOLZ Prof on ettevõtte HOLZ Prof OÜ esiktoode, mille valem leiutati aastal 2004. Toodet on aastate jooksul pidevalt täiustatud ning selle efektiivsuse ja parima kvaliteedi kindlustamiseks on tehtud arvukaid teste ja uuringuid eri riikides. HOLZ Profi tulekaitseklass B-s1, d0/K2 10 on Euroopa Liidu standardite järgi kõrgeim võimalik klass.

HOLZ Prof seondub puiduga keemiliselt, tagades sel viisil maksimaalse immutussügavuse ning efektiivse ja pikaajalise kaitse kuni 10aastaks. Toode kindlustab oma innovatiivse mitmekülgsusega topeltkaitse tule, mädanemise, hallituse, seente, puidukahjurite ja muu vastu. Seega võib öelda, et HOLZ Prof hoiab puitu sisuliselt kõige eest. Toode on saadaval eri toonides ning seda võib kasutada nii sise- kui ka välistingimustes, nii pehme (mänd, kuusk) kui ka tugeva (tamm, lehis) puidu töötlemiseks.

Lahust kantakse eelnevalt puhastatud puitpinnale rulli/pintsli abil või vannis/vaakumis 2–3 kihti 40–60 minutiliste intervallidega. Immutussügavus peaks olema 2,0–4,5mm. Töödeldud puit kuivab 1–3 ööpäeva ja pinda võib pärast värvida või teiste dekoratiivvahenditega katta. Igasuguste keemiliste preparaatide puhul on oluline ka ohutus.

HOLZ Prof on tule- ja plahvatuskindel, lõhnatu ja värvitu ning ei ole toksiline ega kantserogeenne. HOLZ Prof OÜ missioon on puhta, loodusliku ja ohutu elukeskkonna väärtustamine, säästes ressursse ja töötades keskkonnasõbralikult.

Selle aasta veebruaris testiti HOLZ Profi tulekaitseomadusi Rootsi instituudis SP Technical Research Institute of Sweden. Testi tulemusena sai toode jällegi kõrgeima tulepüsivusklassi – K2 10. Kuna testiti käsitsitöödeldud puitu, muudab see klass HOLZ Profi maailma esimeseks tooteks, mis selle testi edukalt läbinud on. Ülejäänud tulekaitsevahendeid on siiani testitud üksnes autoklaavis vaakumimmutatud puiduga.

HOLZ Prof OÜ tootevalikus on peale tulekaitsevahendi ka antiseptiliste omadustega HOLZ Bio ja Grunt Natur ning metallidele antikorrosiivset kaitset pakkuv Anti Rust.

HOLZ Prof on tunnustatud sellistes välisriikides nagu Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Inglismaa, Hiina, Holland, Slovakkia ja Sloveenia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Holz Prof OÜ
Suur-Männiku 8,
11216 Tallinn, Estonia

Tel: +372 5561 2370
info@holzprof.ee
Holz Prof OÜ
© 2024 Holz Prof OÜ
All Rights Reserved.
BM UKAS ISO 9001
Edukas Eesti Ettevõte 2016
Edukas Eesti Ettevõte
Euroopa Regionaalarengu Fond