Skip to main content

Tuletõkkevahendite vastavussertifikaate võivad väljastada ainult akrediteeritud asutused!

Tuletõkkevahendite vastavussertifikaate

Seoses seaduse muudatusega ja sagedaste tulekahju ja seenevastaste ainete vale kasutamise juhtumitega, (nagu, näiteks, Pärnu Rannastaadion), kus pakutakse madala kvaliteediga tooteid ja ilma vajalike dokumentideta, palume olla ettevaatlikud, küsida toodete setifikaate , mis on väljastatud ainult akrediteeritud asutuse poolt.

Tuletame meelde, et alates 01.01.2015 on jõustunud Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus nr. 305/2011, mis nõuab tuletõkkevahendite toimivuse püsivuse vastavussertifikaatide olemasolu. Antud vastavussertifikaate saavad väljastada ainult akrediteeritud asutused.

SA Eesti Akrediteerimiskeskuse andmetel ei ole Eestis ühtegi akrediteeritud sertifitseerimisasutust tuletõkketoodete sertifitseerimiseks EN 13501 järgi.

Seoses sellega omab Holz Prof OÜ vastavussertifikaate, mis on väljastatud BM TRADA (Läti) poolt, kelle tegevuse on akrediteerinud Ühendkuningriigi Akrediteerimisteenistus UKAS (United Kingdom Accreditation Service) ja GTC (Leedu) poolt ning on kooskõlastatud Päästeametiga Eestis. Nende sertifikaatide alusel väljastab Holz Prof OÜ toimivusdeklaratsiooni tulekaitsevahendile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Holz Prof OÜ
Suur-Männiku 8,
11216 Tallinn, Estonia

Tel: +372 5561 2370
info@holzprof.ee
© 2024 Holz Prof OÜ
All Rights Reserved.